Szczepienia przeciw COVID-19

Wprowadzony został nowy harmonogram rejestracji pacjentów:

DATA GRUPA
10.03. Rejestracja osób przewlekle chorych – pacjenci onkologiczni, dializowani, po przeszczepach, wentylowani  
11.03 – 13.03 Rocznik 1952
18.03 – 20.03 Rocznik 1952 – 1954
22.03 – 24.03 Rocznik 1952 – 1956
25.03 – 27.03 Grupa 70+

Rejestracja na szczepienie jest możliwa dopiero po wystawieniu skierowania na szczepienie, które będzie generowane automatycznie przez system informatyczny MZ.

Szczegółowe informacje udostępniono na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie


Przychodnia Lekarska Jasień została zakwalifikowana do Narodowego Programu Szczepień p.SARS-CoV-2. Przychodnia będzie realizowała program szczepień pacjentów zgodnie
z harmonogramem ustalonym przez Ministerstwo Zdrowia uwzględniającym grupy wiekowe
i inne czynniki zdrowotne.
Z przykrością jesteśmy zmuszeni poinformować Państwa, że ze względu na znikomą obecnie dostępność szczepionki, nie dysponuje wolnymi terminami szczepień. Wszyscy Państwo, którzy skończyli 70 lat mogą podjąć próbę rejestracji przez infolinię 989, uruchomioną przez Ministerstwo Zdrowia lub przez konto internetowe pacjenta.
W chwili obecnej nie mamy wytycznych dotyczących rejestrowania osób powyżej 60 roku życia i osób z chorobami przewlekłymi.
Zgodnie z informacjami uzyskanymi z Ministerstwa Zdrowia, wszyscy chętni do szczepienia powinni przez stronę internetową https://www.gov.pl/web/szczepimysie złożyć deklarację chęci szczepienia i powinni oczekiwać na uruchomienie rejestracji tej grupy pacjentów.

W dniu poprzedzającym szczepienie, prosimy o wypełnienie ankiety oceny zdrowia. Wypełnioną ankietę proszę zabrać ze sobą na szczepienie. Celem ułatwienia jej wypełnienia zamieszczamy wyjaśnienia, doprecyzowujące konkretne pytania.

Szczepienia przeciw COVID-19 dla 12-15-latków

Od 7 czerwca rodzice mogą zapisywać na szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 12–15 lat. Na Internetowym Koncie Pacjenta dziecka znajdziesz jego e-skierowanie

Na szczepienia dziecko w wieku 12–15 lat można zarejestrować:

  • kontaktując się z wybranym punktem szczepień 
  • przez bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989
  • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie
  • poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl. Wybierz szybką ścieżkę e-rejestracji, wpisz numer PESEL Twojego dziecka i jego nazwisko, podaj numer telefonu, na który odbierać będziesz potwierdzenia, i wybierz termin szczepienia.

Przed szczepieniem trzeba wypełnić za dziecko kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Kwestionariusz będzie dla pracownika medycznego podstawą decyzji, czy nastolatek może być zaszczepiony tego dnia.

Kwestionariusz musi podpisać rodzic lub opiekun.  Jeśli nastolatek nie przyniesie na zabieg podpisanego kwestionariusza, to jego opiekun prawny musi z nim przyjść.

Jeśli ktoś nie będzie miał wydrukowanego kwestionariusza ze sobą, to otrzyma go do wypełnienia w punkcie szczepień.

Nastolatki otrzymają szczepionkę Comirnaty firmy Pfizer, która jako jedyna została dopuszczona dla osób w tym wieku.

Druk kwestionariusza dostępny jest w zakładce  dla Pacjenta – dokumenty do pobrania

 

Materiały do pobrania
Ulotka dla Pacjenta
Objaśnienie do kwestionariusza
Kwestionariusz wstępnego wywiadu
• kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej

Aktualne wytyczne i zalecenia oraz terminy rozpoczęcia szczepień dla poszczególnych grup pacjentów znajdują się na stronie:
https://www.gov.pl/web/szczepimysie